Bookingoversigt over brug af kirkens lokaler
Events in oktober 2019
manmandag | tirstirsdag | onsonsdag | torstorsdag | frefredag | lørlørdag | sønsøndag |
---|---|---|---|---|---|---|
man 30 september
|
tirs 01 oktober(1 event)
19:30: Netværksgrupper 19.3019:30: Netværksgrupper 19.30 – I forskellige hjem |
ons 02 oktober
|
tors 03 oktober
|
fre 04 oktober(1 event)
19:30: Møde på færøsk/fundur á føroyskum19:30: Møde på færøsk/fundur á føroyskum |
lør 05 oktober(1 event)
Hele dagen: LederdagHele dagen: Lederdag Hele dagen |
søn 06 oktober(1 event)
10:15: Gudstjeneste 10.1510:15: Gudstjeneste 10.15 – Gudstjenesteleder: Niels Rosendahl Prædikant: Andrew Berghamar Kirkekaffe |
man 07 oktober(1 event)
10:00: Seniormøde kl. 1010:00: Seniormøde kl. 10 – v/ Erik Hedelund |
tirs 08 oktober(1 event)
19:30: Tak og bøn kl. 19.3019:30: Tak og bøn kl. 19.30 – hos Kirsten & Niels, Ahornvej 36, Dyrup. |
ons 09 oktober(1 event)
19:30: Lejrforberedelse19:30: Lejrforberedelse hos Kirsten & Niels, Ahornvej 36
|
tors 10 oktober(1 event)
19:00: UNG-gruppe kl. 1919:00: UNG-gruppe kl. 19 – Tema: Gudsdyrkelse v/ Peter Kjærsgaard. Tekst: Matthæusevangeliet kapitel 6, vers 1-18 |
fre 11 oktober
|
lør 12 oktober
|
søn 13 oktober(1 event)
10:15: Gudstjeneste 10.15 - "rugbrød og fællesskab"10:15: Gudstjeneste 10.15 - "rugbrød og fællesskab" – Gudstjenesteleder: Peter Kjærsgaard Prædikant: Morten Kühnrich Kirkekaffe. "Rugbrød & fællesskab" |
man 14 oktober
|
tirs 15 oktober(1 event)
19:00: Ledermøde kl. 1919:00: Ledermøde kl. 19 – |
ons 16 oktober
|
tors 17 oktober
|
fre 18 oktober
|
lør 19 oktober
|
søn 20 oktober(1 event)
10:15: Gudstjeneste 10.1510:15: Gudstjeneste 10.15 – Gudstjenesteleder: Anne-Lærke Møller Sørensen Prædikant: Arne Bruun Rasmussen Kirkekaffe |
man 21 oktober
|
tirs 22 oktober(1 event)
19:30: Bibelundervisning 19.3019:30: Bibelundervisning 19.30 – |
ons 23 oktober
|
tors 24 oktober
|
fre 25 oktober(1 event)
19:00: OMEGA. Ungdomsgudstjeneste kl. 1919:00: OMEGA. Ungdomsgudstjeneste kl. 19 – |
lør 26 oktober
|
søn 27 oktober(1 event)
10:15: Gudstjeneste 10.1510:15: Gudstjeneste 10.15 – Gudstjenesteleder: Benedicte Møller Sørensen Prædikant: Peter Kjærsgaard Kirkekaffe |
man 28 oktober
|
tirs 29 oktober(1 event)
19:30: Netværksgrupper 19.3019:30: Netværksgrupper 19.30 – I forskellige hjem |
ons 30 oktober
|
tors 31 oktober
|
fre 01 november(1 event)
19:30: Møde på færøsk/fundur á føroyskum19:30: Møde på færøsk/fundur á føroyskum |
lør 02 november
|
søn 03 november(1 event)
10:15: Gudstjeneste 10.15 - menighedsmøde10:15: Gudstjeneste 10.15 - menighedsmøde – Gudstjenesteleder: Mogens Walsøe Prædikant: Christoffer Højlund Menighedsmøde |